ZRUŠENO – 28.03.2020 Škola pro nedočkavé v Praze (kajak, packraft)

Z důvodu omezení v souvislosti s šířením viru COVID-19 (koronavirus) je akce zrušena.

Láká vás kajak nebo packraft? Jste nedočkaví a chcete začít co nejdříve? Nevíte kde a s kým se naučit pádlovat, či kde potrénovat? Pak právě pro vás je určen kurz kajakářské školy.

Necítíte se na kajaku bezpečně? Nebo prostě chcete vyzkoušet něco jiného? Pojeďte na packraftu ROBfin, na kterém se jezdí stejně jako na kajaku. Oproti kajaku je packraft stabilnější a dává jiné možnosti pádlování než kajak.

Naši zkušení, trpěliví a pohodoví lektoři se vám budou věnovat a provedou vás základy jízdy na kajaku či packraftu. Na konci dne budete ovládat základy řízení lodi a vyzkoušíte si i složitější situace, jako jsou přejezdy proudu, zastavení ve vracáku nebo dokonce sjetí kanálu.

• Packraft

Akce je možné se zúčastnit i na sportovních packraftech ROBfin – packraft zapůjčíme.
    Výhodou účasti na packraftu je jeho větší stabilita, jistota jezdce a rychlejší zvládnutí základů pádlování.

Chcete jezdit na lodi, která se dá sbalit do batohu a váží 5 kg? Chcete se snadno dostat i do nepřístupných kaňonů? Chcete přenášet s úsměvem a bez námahy? Pak zvolte packraft.

Akce je určena pro úplné začátečníky a pro mírně pokročilé kajakáře nebo packraftery.

Začátečníci:

Na akci není třeba znát základy jízdy. Vše se dozvíte a vše vás naučíme.

Začátečníci získají základní informace o problematice jízdy na kajaku či packraft, seznámí se s výstrojí a výzbrojí. Naučí se základní záběry, které budou postupně mezi sebou propojovat. Podle schopností budeme přidávat na obtížnosti výuky. Na konci dne nebudete věřit, co všechno zvládnete.

Mírně pokročilí:

Předpokládá se znalost základních záběrů (jízda rovně, zatočení, přistání u břehu). Kurz prohloubí vaše znalosti. Především ale  pořádně potrénujete a zlepšíte svoji techniku.

Areál vodních sportů Praha Troja nad a pod slalomovým kanálem.

• 10:00  Sraz, seznámení účastníků, prezentace.

Začátečníci:

• Výstroj, výzbroj, základy bezpečnosti.
  • Seznámení se základními záběry, jízda po klidné hladině.
  • Přestávka na oběd.
    Jídlo si vezměte s sebou. V březnu není na kanále sezona a zázemí nebude fungovat.
  • Opakování a kombinace základních záběrů.
  • Nácvik jízdy na kajaku v mírném proudu.

Mírně pokročilí:

• Program kurzu bude přizpůsoben schopnostem účastníků.

Ukončení:

• Cca 16:00  Závěr, diskuze, rozchod.
  • Závěr akce bude přizpůsoben počasí a chuti účastníků

Zažijete příjemný, ale intenzivní kajakářský či packraftový den.

Upozornění:

Základní podmínkou pro výcvik jízdy na kajaku je i povinná „krysa“.
To znamená nácvik opuštění lodi po jejím převrácení.
Tento prvek bude do výcviku zařazen dle počasí. Nejpozději však před nácvikem jízdy v mírném proudu.
Bez zvládnutí této techniky není možné pokračovat v dalším výcviku.

• lektor,
  • výcvik jízdy na kajaku nebo packraftu.

• Packraft