24.03.2018 Škola pro nedočkavé v Praze

Láká vás kajak? Jste nedočkaví a chcete začít co nejdříve? Nevíte kde a s kým se na kajaku naučit pádlovat, či potrénovat? Pak právě pro vás je určen kurz Kajakářské ŠKOLY.

Naši zkušení, trpěliví a pohodoví lektoři se vám budou celý den věnovat a provedou vás základy jízdy na kajaku. Na konci dne budete ovládat základy řízení kajaku a vyzkoušíte si i složitější situace jako jsou přejezdy proudu či zastavení ve vracáku.

Akce je určena pro úplné začátečníky a pro mírně pokročilé kajakáře.

Začátečníci:

Na akci není třeba znát základy jízdy na kajaku. Vše se dozvíte a vše vás naučíme.

Začátečníci získají základní informace o problematice jízdy na kajaku, seznámí se s výstrojí a výzbrojí kajakáře. Naučí se základní záběry, které budou postupně mezi sebou propojovat. Podle schopností budeme přidávat na obtížnosti výuky. Na konci dne nebudete věřit, co všechno na kajaku zvládnete.

Mírně pokročilí:

Předpokládá se znalost základních záběrů (jízda rovně, zatočení, přistání u břehu). Kurz prohloubí vaše znalosti. Především ale pořádně potrénujete a zlepšíte svoji techniku.

Areál vodních sportů Praha Troja nad a pod slalomovým kanálem.

• 10:00  Sraz, seznámení účastníků, prezentace.

Začátečníci:

• Výstroj, výzbroj, základy bezpečnosti.
  • Seznámení se základními záběry, jízda po klidné hladině.
  • Přestávka na oběd.
  • Opakování a kombinace základních záběrů.
  • Nácvik jízdy na kajaku v mírném proudu.

Mírně pokročilí:

• Program kurzu bude přizpůsoben schopnostem účastníků.

Ukončení:

• Cca 16:00  Závěr, diskuze, rozchod.
  • Závěr akce bude přizpůsoben počasí a chuti účastníků

Upozornění:

Základní podmínkou pro výcvik jízdy na kajaku je i povinná „krysa“.
To znamená nácvik opuštění lodi po jejím převrácení.
Tento prvek bude do výcviku zařazen dle počasí. Nejpozději však před nácvikem jízdy v mírném proudu.
Bez zvládnutí této techniky není možné pokračovat v dalším výcviku.

• lektor,
  • výcvik jízdy na kajaku.