19. – 20.05.2018 Škola pro začátečníky a mírně pokročilé na Sázavě

Láká vás kajak? Nevíte kde a s kým se na kajaku naučit pádlovat či potrénovat? Pak právě pro vás je určen kurz kajakářské školy.

Naši zkušení, trpěliví a pohodoví lektoři se vám budou věnovat a provedou vás základy jízdy na kajaku. Na konci dne budete ovládat základy řízení kajaku a vyzkoušíte si i složitější situace, jako jsou přejezdy proudu, zastavení za kamenem či splutí šlajsny.

Cena akce: 1 790 Kč

Akce je určena pro úplné začátečníky a pro mírně pokročilé kajakáře.

Začátečníci:

Na akci není třeba znát základy jízdy na kajaku. Vše se dozvíte a vše vás naučíme.

Začátečníci získají základní informace o problematice jízdy na kajaku, seznámí se s výstrojí a výzbrojí kajakáře. Naučí se základní záběry, které budou postupně mezi sebou propojovat. Podle schopností budeme přidávat na obtížnosti výuky. Na konci dne nebudete věřit, co všechno na kajaku zvládnete.

Mírně pokročilí:

Předpokládá se znalost základních záběrů (jízda rovně, zatočení, přistání u břehu). Kurz prohloubí vaše znalosti. Především ale  pořádně potrénujete a zlepšíte svoji techniku.

Pojedeme Sázavu, úsek z Týnce nad Sázavou do Pikovic a využijeme všech možností řeky pro trénink a výuku. Konkrétní úsek vybereme dle vodního stavu a schopností účastníků.

• Seznámení účastníků, bezpečnostní zásady.
  • Převoz aut do cíle a návrat na start.
  • Vlastní výcvik:
    • Využijeme všech možností řeky pro trénink a výuku.
    • Zažijete příjemný, ale intenzivní kajakářský den.
  • Upozornění:
    Základní podmínkou pro vlastní výcvik jízdy na kajaku je i povinná „krysa“.
    To znamená nácvik opuštění lodi po jejím převrácení.
    Bez zvládnutí této techniky není možné pokračovat v dalším výcviku.
  • Po převlečení v cíli převezeme zbylá auta ze startu.
  • V cíli akce bývá k dispozici občerstvení a dobrá nálada.
    Probereme vaše výkony na akci. Zodpovíme otázky a s dobrým pocitem na duši se vydáme do svých domovů.

• lektor,
  • výcvik jízdy na kajaku,
  • převoz aut v místě akce.
  • ubytování,