Škola pro začátečníky, mírně a středně pokročilé ve Veltrusech

17.09.2017

Akce kajakářské školy pro začátečníky a i pro ty, co již ovládají základy pádlování na kajaku a chtějí procvičit techniku, odstranit chyby a přiučit se něčemu novému.

Popis akce

Akce je určena pro úplné začátečníky a pro mírně a středně pokročilé kajakáře.

Začátečníci

Na akci není třeba znát základy jízdy na kajaku. Vše se dozvíte a vše vás naučíme. Začátečníci získají základní informace o problematice jízdy na kajaku, seznámí se s výstrojí a výzbrojí kajakáře. Naučí se základní záběry, které budou postupně mezi sebou propojovat. Podle schopností budeme přidávat na obtížnosti výuky. Na konci dne nebudete věřit, co všechno na kajaku zvládnete.

Mírně pokročilí.

Předpokládá se znalost základních záběrů (jízda rovně, zatočení, přistání u břehu, přejezdy a nájezdy). Kurz prohloubí vaše znalosti. Především ale  pořádně potrénujete a zlepšíte svoji techniku.

Pravděpodobně slalomový kanál Veltrusy.
Místo konání kurzu může být na poslední chvíli změněno na kanál Brandýs nebo Toja. Případně i na jiné místo. Vše záleží na aktuálním provozu slalomových kanálů, které v tomto termínu již nemusí být v plném provozu.

• 09:00  Sraz a převlečení.
  • 09:30 Začátek výcviku na vodě.
  • Polední pauza.
  • Odpolední výcvik.
  • Závěr, diskuze, rozchod.

• lektor, výcvik jízdy na kajaku,
  • poplatky za kanál.
  • Objednáním a zaplacením akce souhlasíte s obchodními podmínkami.
Popis řeky
Předpokládaní obtížnost:

Začátečníci: ZW – WW I

Mírně pokročilí: WW I-II, případně až WW III (dle výkonnosti účastníků)

Sraz na akci
Sraz na akci: v 09:00 hod.

Sraz na půjčení materiálu 7:30 hod v Praze (upřesníme)

Na akci přijeďte včas Vypouštění řeky je časově omezeno a na opozdilce nemůžeme, s ohledem na ostatní účastníky akce, čekat.

Místo srazu:
  • Slalomový kanál Veltrusy.

Co s sebou
Co s sebou:
  • Kajak, pádlo, helmu a vestu – povinné vybavení.
  • Kvalitní vodáckou bundu, neoprenové kalhoty a boty, teplé funkční spodní prádlo.
    Počítejte s tím, že v říjnu je chladno i za pěkného počasí. V průběhu tréninku není prostor pro převlékání a voda je studená. Dbejte na své pohodlí a kvalitní výbavu nepodceňujte.
  • Malý loďáček – doklady, peníze, telefon, …
  • Svačinu a pití – doporučujeme energetickou tyčinku v nepromokavém obalu a cca ½ l tekutin – ne alkohol.

Nekvalitní či nedostatečné vybavení může být, dle obchodních podmínek (odstavec „Účast na akci“), důvodem k vyloučení z akce. V případě nejasností s vybavením nás neváhej kontaktovat.

Zapůjčení materiálu

Zapůjčení vybavení není v ceně.

Pokud potřebujete zapůjčit vybavení, kontaktujte nás skola@kajakarskaskola.cz, 608 003 461

Ilustrační fotografie z podobných akcí:

2016-05-21_Troja_003_(jicha) 2016-05-21_Troja_011_(jicha) 2016-03-19_nedoc_zac_012_jicha  2015 Veltrusy pro mírně pokročilé 2015 Vrbné pro pokročilé

Máte již všechny potřebné znalosti, ale chcete vypilovat techniku. Akce pro ty, kdo se chtějí stát samostatným kajakářem, který se nemusí bát slalomových kanálů a obtížnosti WW II-III.

• Experti