15.08.2020 Škola pro začátečníky a mírně pokročilé ve Veltrusech – kajak a packraft

Láká vás kajak nebo packraft? Nevíte kde a s kým se naučit pádlovat či potrénovat? Pak právě pro vás je určen kurz kajakářské školy.

Necítíte se na kajaku bezpečně? Nebo prostě chcete vyzkoušet něco jiného? Pojeďte na packraftu ROBfin, na kterém se jezdí stejně jako na kajaku. Oproti kajaku je packraft stabilnější a dává jiné možnosti pádlování než kajak.

Naši zkušení, trpěliví a pohodoví lektoři se vám budou věnovat a provedou vás základy jízdy na kajaku. Na konci dne budete ovládat základy řízení kajaku a vyzkoušíte si i složitější situace, jako jsou přejezdy proudu, zastavení ve vracáku, nebo dokonce splutí kanálu.

• Packraft

Akce je možné se zúčastnit i na sportovních packraftech ROBfin – packraft zapůjčíme.
    Výhodou účasti na packraftu je jeho větší stabilita, jistota jezdce a rychlejší zvládnutí základů pádlování.

Chcete jezdit na lodi, která se dá sbalit do batohu a váží 5 kg? Chcete se snadno dostat i do nepřístupných kaňonů? Chcete přenášet s úsměvem a bez námahy? Pak zvolte packraft.

Akce je určena pro úplné začátečníky a pro mírně pokročilé kajakáře nebo packraftery.

Začátečníci

Na akci není třeba znát základy jízdy. Vše se dozvíte a vše vás naučíme.

Začátečníci získají základní informace o problematice jízdy na kajaku či packraft, seznámí se s výstrojí a výzbrojí. Naučí se základní záběry, které budou postupně mezi sebou propojovat. Podle schopností budeme přidávat na obtížnosti výuky. Na konci dne nebudete věřit, co všechno zvládnete.

Mírně pokročilí.

Předpokládá se znalost základních záběrů (jízda rovně, zatočení, přistání u břehu). Kurz prohloubí vaše znalosti. Především ale  pořádně potrénujete a zlepšíte svoji techniku.

Pravděpodobně slalomový kanál Veltrusy.
Místo konání kurzu může být na poslední chvíli změněno na kanál Brandýs nebo Toja. Případně i na jiné místo. Vše záleží na aktuálním provozu slalomových kanálů, které v tomto termínu již nemusí být v plném provozu.

• 09:00  Sraz a převlečení.
  • 09:30 Začátek výcviku na vodě.
  • Polední pauza.
  • Odpolední výcvik.
  • Závěr, diskuze, rozchod.

• Upozornění:
    V případě nepřízně počasí a vodních stavů může být akce na poslední chvíli zrušena.

• lektor, výcvik jízdy na kajaku,
  • poplatky za kanál.
  • Objednáním a zaplacením akce souhlasíte s obchodními podmínkami.

• Packraft